FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
-10% $472.49 each / $1,889.96 Set of 4 Was $524.99 each
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Wheel Model | TBLSS Style |
| Wheel Size | 22x9 |
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Wheel Width | 9 Inches |
| Wheel Offset | 22mm |
| Wheel Backspacing | 5.866 Inch, 149mm |
| Wheel Style | OE Style |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
TBLSS Style Gloss Black 6-Lug Wheel; 22x9; 22mm OffsetThe TBLSS Style Gloss Black 6-Lug Wheel offers a sleek and sophisticated look, elevating the vehicle’s presence with its distinct design. Crafted with precision, it complements the aesthetic, adding a touch of elegance to the vehicle’s overall appearance.
The 22x9 Voxx Replica TBLSS Style Gloss Black 6-Lug Wheel is completed in a high-quality gloss black finish for an aggressive appearance that will be the envy of everyone. For added protection and good looks, there is a durable clear coat that withstands the rigors of everyday driving.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
Application. This Voxx Replica wheel, TBLSS Style Gloss Black 6-Lug Wheel; 22x9; 22mm Offset, features a backspace of 5.866 Inch, 149mm and a bolt pattern of 6 x 139.7mm . These specifications help ensure proper wheel alignment and enhance driving stability. It is designed to fit the 2007-2014 Tahoe models. Sold individually.
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2007-2014 Tahoe with 22x9 22mm Wheels