FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$389.79 each / $1,559.16 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Features, Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Gear Off-Road |
| Wheel Model | 769 |
| Wheel Size | 22x10 |
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | -19mm |
| Wheel Backspacing | 4.752 Inch, 120.7mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
Description. Being one of our most aggressive design, the 769 Sequence features a branched spoke directional design. The directional spokes confidently project the look and feel of refined chaos. It features a black milled finish for those looking for that extra flair but also comes in a full gloss black finish for those who want that all black, badass, stealth finish.
Gear Off-Road 769B-2206819
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
What's in the Box
Wheel & Tire Fitments For 2007-2014 Tahoe with 22x10 -19mm Wheels