FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$348.21 each / $1,392.84 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Features, Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Gear Off-Road |
| Wheel Model | 768 |
| Wheel Size | 20x10 |
| Wheel Diameter | 20 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | -19mm |
| Wheel Backspacing | 4.752 Inch, 120.7mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
Description. The 768 Primacy features a traditional 8 mesh design with not so traditional details to add a fresh and unique take to this style. Its drop-down and tapered surfacing and combination of the infiniti lip give the Primacy the ultimate depth and aggressive stance. The 768 Primacy is available in gloss black and a gloss black milled finish.
Gear Off-Road 768BM-2106819
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
What's in the Box
Wheel & Tire Fitments For 2007-2014 Tahoe with 20x10 -19mm Wheels