FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$543.00 each / $2,172.00 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Arena |
| Wheel Model | Cobra |
| Wheel Size | 22x10 |
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | 15mm |
| Wheel Backspacing | 6.091 Inch, 154.7mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
| Wheel Weight | 51.63 |
| Wheel Hub Bore Size | 106.10mm |
Arena Cobra Glossy Black Machine with Red Tint 6-Lug Wheel; 22x10; 15mm Offset Wrapped in a lustrous gloss black finish, this wheel brings a confident, streamlined presence to any vehicle. Built by Arena, the Cobra Glossy reflects the brand's commitment to quality craftsmanship and attention to detail. This wheel is an excellent choice for drivers looking to elevate their vehicle's appearance with a quality upgrade.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
The 22x10 Arena Cobra Glossy Black Machine with Red Tint 6-Lug Wheel; 22x10; 15mm Offset is completed in a striking gloss black finish with steel machined accents and a red tint that will be the envy of everyone. For strength and looks, there is a clear coat that can handle the rigors of the road.
Application This Arena Cobra Glossy Black Machine with Red Tint 6-Lug Wheel; 22x10; 15mm Offset features a backspacing of 6.091 Inch, 154.7mm and a bolt pattern of 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch), ensuring a precise and secure fit. These specifications work together to support proper alignment and driving stability. It is designed to fit 2021-2026 Tahoe models and is sold individually.
Arena A116220084P01520
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2021-2026 Tahoe with 22x10 15mm Wheels