FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$525.00 each / $2,100.00 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Arena |
| Wheel Model | Cobra |
| Wheel Size | 22x10 |
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | 15mm |
| Wheel Backspacing | 6.091 Inch, 154.7mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Bronze, Gold, Copper |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
| Wheel Weight | 49.85 |
| Wheel Hub Bore Size | 106.10mm |
Arena Cobra Smoked Bronze Tint Clear 6-Lug Wheel; 22x10; 15mm Offset The warm bronze tone delivers a unique, motorsport-inspired aesthetic that gives any vehicle a standout presence. As part of the Arena lineup, the Cobra Smoked showcases the brand's dedication to both form and function. This wheel is an excellent choice for drivers looking to elevate their vehicle's appearance with a quality upgrade.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
The 22x10 Arena Cobra Smoked Bronze Tint Clear 6-Lug Wheel; 22x10; 15mm Offset is completed in a striking bronze finish. For durability and looks, there is a clear coat that can handle the rigors of the road.
Application This Arena Cobra Smoked Bronze Tint Clear 6-Lug Wheel; 22x10; 15mm Offset features a backspacing of 6.091 Inch, 154.7mm and a bolt pattern of 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch), ensuring a precise and secure fit. These specifications work together to support proper alignment and driving stability. It is designed to fit 2015-2020 Tahoe models and is sold individually.
Arena A116220084P01518
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2015-2020 Tahoe with 22x10 15mm Wheels