FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$358.00 each / $1,432.00 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Luxxx HD |
| Wheel Model | LHD-14 |
| Wheel Size | 18x9 |
| Wheel Diameter | 18 Inch |
| Wheel Width | 9 Inches |
| Wheel Stance | Flush |
| Wheel Offset | 6mm |
| Wheel Backspacing | 5.236 Inch, 133mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 8 x 170mm (8 x 6.69-Inch) |
| Wheel Weight | Not Available |
| Wheel Hub Bore Size | 125mm |
Luxxx HD LHD-141898165170+6K-A3
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2011-2016 F-250 with 18x9 6mm Wheels