FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$389.99 each / $1,559.96 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Wheel Model | ZL1 Replica |
| Wheel Size | 22x9.5 |
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Wheel Width | 9.50 Inches |
| Wheel Stance | Flush |
| Wheel Offset | 24mm |
| Wheel Backspacing | 6.195 Inch, 157.4mm |
| Wheel Style | ZL1 |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
| Wheel Weight | 31.9 |
| Wheel Hub Bore Size | 78.10mm |
Store Brand ZL1 Replica Hyper Black 6-Lug Wheel; 22x9.5; 24mm Offset The Store Brand ZL1 Replica Hyper Black 6-Lug Wheel; 22x9.5; 24mm Offset brings a carefully executed finish that brings a premium visual tone to the build to the table, paired with a sharp, sculpted face that gives factory sheet metal a custom, personalized edge. As part of the Store Brand lineup, this wheel is engineered and finished to the standards the brand is known for. Swapping to this wheel is one of the most visible changes an owner can make to the look of their build.
The 22x9.5 Store Brand ZL1 Replica Hyper Black 6-Lug Wheel; 22x9.5; 24mm Offset is completed in a striking hyper black finish that will be the envy of everyone. The coating underwent thorough testing to be able to withstand the rigors of driving, while looking amazing.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
Application This Store Brand ZL1 Replica Hyper Black 6-Lug Wheel; 22x9.5; 24mm Offset, with a backspace of 6.195 Inch, 157.4mm; and bolt pattern of 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch), gives the wheel a fitment geometry that keeps the tire sitting properly within the wheel well and supports consistent handling characteristics, and is designed to fit 2019-2026 Silverado 1500 models. Sold individually.
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2019-2026 Silverado 1500 with 22x9.5 24mm Wheels