FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$367.14 each / $1,468.56 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Replica1 |
| Wheel Model | RP13 |
| Wheel Size | 24x10 |
| Wheel Diameter | 24 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | 30mm |
| Wheel Backspacing | 6.681 Inch, 169.7mm |
| Wheel Style | OE Style |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
| Wheel Weight | 55 |
| Wheel Hub Bore Size | 78.10mm |
Replica1 RP-132410G639+30GB
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2019-2026 Silverado 1500 with 24x10 30mm Wheels