FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$385.71 each / $1,542.84 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Replica1 |
| Wheel Model | RP09 |
| Wheel Size | 20x9 |
| Wheel Diameter | 20 Inch |
| Wheel Width | 9 Inches |
| Wheel Stance | Flush |
| Wheel Offset | 24mm |
| Wheel Backspacing | 5.945 Inch, 151mm |
| Wheel Style | OE Style |
| Wheel Color | Chrome |
| Wheel Finish | Polished, Mirrored |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
| Wheel Weight | 35 |
| Wheel Hub Bore Size | 78.10mm |
Replica1 RP-09209G639+24C
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2007-2013 Silverado 1500 with 20x9 24mm Wheels