FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$525.45 each / $2,101.80 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Luxxx HD |
| Wheel Model | LHD Pro 5 |
| Wheel Size | 20x11 |
| Wheel Diameter | 20 Inch |
| Wheel Width | 11 Inches |
| Wheel Offset | -33mm |
| Wheel Backspacing | 4.701 Inch, 119.4mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 135mm (6 x 5.31-Inch) |
| Wheel Weight | Not Available |
| Wheel Hub Bore Size | 87.10mm |
Luxxx HD LHDPRO520116135-33E-A
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2021-2026 F-150 with 20x11 -33mm Wheels