FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$1,114.00 each / $4,456.00 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Corsart |
| Wheel Model | Kingpin 6 |
| Wheel Size | 24x9 |
| Wheel Diameter | 24 Inch |
| Wheel Width | 9 Inches |
| Wheel Offset | 24mm |
| Wheel Backspacing | 5.945 Inch, 151mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Silver |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
| Wheel Weight | 44.95 |
| Wheel Hub Bore Size | 78.10mm |
Corsart R507249077600
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2019-2026 Silverado 1500 with 24x9 24mm Wheels