FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$216.00 each / $864.00 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Pro Comp Wheels |
| Wheel Model | Snare |
| Wheel Size | 17x8 |
| Wheel Diameter | 17 Inch |
| Wheel Width | 8 Inches |
| Wheel Offset | 0mm |
| Wheel Backspacing | 4.5 Inch, 114.3mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 8 x 165.1mm (8 x 6.5-Inch) |
| Wheel Weight | 27.9 |
| Wheel Hub Bore Size | 125.10mm |
Pro Comp Wheels PA206MX17808000
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2010-2018 Ram 2500 with 17x8 0mm Wheels