FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$546.00 each / $2,184.00 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Luxxx HD |
| Wheel Model | LHD-38 |
| Wheel Size | 22x12 |
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Wheel Width | 12 Inches |
| Wheel Stance | Very Aggressive |
| Wheel Offset | -44mm |
| Wheel Backspacing | 4.768 Inch, 121.1mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 8 x 165.1mm (8 x 6.5-Inch) |
| Wheel Weight | Not Available |
| Wheel Hub Bore Size | 125.10mm |
Luxxx HD LHD3822128165-44K-A
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2019-2026 Ram 2500 with 22x12 -44mm Wheels