FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$316.00 each / $1,264.00 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Luxxx HD |
| Wheel Model | LHD-40 |
| Wheel Size | 17x9 |
| Wheel Diameter | 17 Inch |
| Wheel Width | 9 Inches |
| Wheel Offset | -6mm |
| Wheel Backspacing | 4.764 Inch, 121mm |
| Wheel Style | Simulated Beadlock |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
| Wheel Weight | Not Available |
| Wheel Hub Bore Size | 106.10mm |
Luxxx HD LHD4017961351397-6G-B
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2019-2023 Ranger with 17x9 -6mm Wheels