FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$630.91 each / $2,523.64 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Luxxx HD |
| Wheel Model | LHD-29 |
| Wheel Size | 22x11 |
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Wheel Width | 11 Inches |
| Wheel Offset | -33mm |
| Wheel Backspacing | 4.701 Inch, 119.4mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Chrome |
| Wheel Finish | Polished, Mirrored |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 8 x 165.1mm (8 x 6.5-Inch) |
| Wheel Weight | Not Available |
| Wheel Hub Bore Size | 122.10mm |
Luxxx HD LHD2922118165-33J-C
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2010-2018 Ram 2500 with 22x11 -33mm Wheels