FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$349.00 each / $1,396.00 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Features, Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Hardrock Offroad |
| Wheel Model | Attack |
| Wheel Size | 20x12 |
| Wheel Diameter | 20 Inch |
| Wheel Width | 12 Inches |
| Wheel Offset | -51mm |
| Wheel Backspacing | 4.492 Inch, 114.1mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 139.7mm (5 x 5.5-Inch) |
Description. The Hardrock Offroad H710 Attack offroad wheel is one of the newest additions to our arsenal. With a unique directional spoke design, the H710 gives off a menacing look. The spoke design was engineered in a way that promotes stability, integrity and reliability under any situation, whether that’s casual city driving or extreme conditions in an offroad environment.
Hardrock Offroad H710-201252151GBM
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
What's in the Box
Wheel & Tire Fitments For 2005-2011 Dakota with 20x12 -51mm Wheels