FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$398.18 each / $1,592.72 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Gear Off-Road |
| Wheel Model | 770 |
| Wheel Size | 22x12 |
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Wheel Width | 12 Inches |
| Wheel Stance | Very Aggressive |
| Wheel Offset | -44mm |
| Wheel Backspacing | 4.768 Inch, 121.1mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Silver |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 8 x 180mm (8 x 7.08661-Inch) |
| Wheel Weight | Not Available |
| Wheel Hub Bore Size | 124.30mm |
Gear Off-Road A276632
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2015-2019 Silverado 2500 with 22x12 -44mm Wheels