FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$545.00 each / $2,180.00 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Fuel Wheels |
| Wheel Model | Mutiny |
| Wheel Size | 22x10 |
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | 0mm |
| Wheel Backspacing | 5.5 Inch, 139.7mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 8 x 180mm (8 x 7.08661-Inch) |
| Wheel Weight | 47.3 |
| Wheel Hub Bore Size | 124.20mm |
Fuel Wheels FC404MZ22108800
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2007-2014 Silverado 2500 with 22x10 0mm Wheels