FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$359.95 each / $1,439.80 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Features, Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Buck Commander |
| Wheel Model | Canyon |
| Wheel Size | 20x10 |
| Wheel Diameter | 20 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | -25mm |
| Wheel Backspacing | 4.516 Inch, 114.7mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
Canyon Gloss Black Milled Edges 6-Lug Wheel; 20x10; -25mm OffsetThe Canyon Gloss Black Milled Edges 6-Lug Wheel offers a sleek and sophisticated look, elevating the vehicle’s presence with its distinct design. Crafted with precision, it complements the aesthetic, adding a touch of elegance to the vehicle’s overall appearance.
The 20x10 Buck Commander Canyon Gloss Black Milled Edges 6-Lug Wheel has a finish that's been thoroughly tested for both aesthetics and durability. The wheel will look great on your ride and be able to handle the rigors of everyday driving.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
Application. This Buck Commander wheel, Canyon Gloss Black Milled Edges 6-Lug Wheel; 20x10; -25mm Offset, features a backspace of 4.516 Inch, 114.7mm and a bolt pattern of 6 x 139.7mm . These specifications help ensure proper wheel alignment and enhance driving stability. It is designed to fit the 2024-2026 Ranger models. Sold individually.
Buck Commander CY4201066-25GB-M
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
What's in the Box
Wheel & Tire Fitments For 2024-2026 Ranger with 20x10 -25mm Wheels