FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$363.00 each / $1,452.00 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Features, Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Black Rhino |
| Wheel Model | Atlas |
| Wheel Size | 17x8.5 |
| Wheel Diameter | 17 Inch |
| Wheel Width | 8.50 Inches |
| Wheel Offset | -10mm |
| Wheel Backspacing | 4.356 Inch, 110.6mm |
| Wheel Style | Military |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 139.7mm (5 x 5.5-Inch) |
| Wheel Weight | 34.299999999999997 |
| Wheel Hub Bore Size | 78.10mm |
Description. Black Rhino Matte Black Atlas Wheels feature a slightly concave face with small oval windows. Surrounding the face is a series of bolts giving the wheel a heavy duty look. Heavy duty wheels and aggressive designs are what Black Rhino specialize in, and the Atlas puts those features on display.
Black Rhino BR007MX17853510N
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
What's in the Box
Wheel & Tire Fitments For 2005-2011 Dakota with 17x8.5 -10mm Wheels