FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$413.00 each / $1,652.00 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Black Rhino |
| Wheel Model | Bahari |
| Wheel Size | 18x8 |
| Wheel Diameter | 18 Inch |
| Wheel Width | 8 Inches |
| Wheel Offset | 45mm |
| Wheel Backspacing | 6.272 Inch, 159.3mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Bronze, Gold, Copper |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
| Wheel Weight | 32.619999999999997 |
| Wheel Hub Bore Size | 106.10mm |
Black Rhino BR022ZB18806845
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2019-2023 Ranger with 18x8 45mm Wheels