FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$2,599.00 each / $10,396.00 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Arkon Off-Road |
| Wheel Model | Caesar |
| Wheel Size | 26x14 |
| Wheel Diameter | 26 Inch |
| Wheel Width | 14 Inches |
| Wheel Offset | -81mm |
| Wheel Backspacing | 4.311 Inch, 109.5mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Chrome |
| Wheel Finish | Polished, Mirrored |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
Arkon Off-Road Caesar Chrome 6-Lug 4-Wheel Kit; 26x14; -81mm OffsetThis wheel features a sleek and durable design, ideal for enhancing the aesthetic and style of your vehicle. Its quality craftsmanship ensures a perfect combination of form and function, suitable for any driver seeking a balance of style and dependability. Its high-quality finish ensures resistance against corrosion and wear over time. Designed for optimal visual appeal, this wheel complements a variety of vehicle styles.
The 26x14 Arkon Off-Road Caesar Chrome 6-Lug 4-Wheel Kit is completed in a triple-staged chrome finish that includes copper, nickel and of course, chrome. That will be the envy of everyone. For added looks and protection, this wheel was finished in a durable clear coat.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
ApplicationThis Arkon Off-Road Caesar Chrome 6-Lug 4-Wheel Kit; 26x14; -81mm Offset, with a backspace of 4.311 Inch, 109.5mm; and bolt pattern of 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch), is designed to fit 2023-2026 Colorado models. Sold individually.
Arkon Off-Road K14926408343
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
What's in the Box
Wheel & Tire Fitments For 2023-2026 Colorado with 26x14 -81mm Wheels