FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$568.00 each / $2,272.00 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Arena |
| Wheel Model | Hustle |
| Wheel Size | 22x10 |
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | -18mm |
| Wheel Backspacing | 4.791 Inch, 121.7mm |
| Wheel Style | Simulated Beadlock |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 8 x 165.1mm (8 x 6.5-Inch) |
| Wheel Weight | 54.54 |
| Wheel Hub Bore Size | 125.10mm |
Arena Hustle Satin Black Center with Glossy Black Lip 8-Lug Wheel; 22x10; -18mm Offset The rich gloss black coating provides a bold, clean aesthetic that pairs well with the styling of any truck. Arena is known for producing wheels that combine style with dependable construction, and the Hustle is no exception. It complements the bold proportions of a truck, adding a purposeful, upgraded appearance to your setup.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
The 22x10 Arena Hustle Satin Black Center with Glossy Black Lip 8-Lug Wheel; 22x10; -18mm Offset is completed in a striking satin black finish with a gloss black lip. For durability and looks, there is a clear coat that can handle the rigors of the road.
Application This Arena Hustle Satin Black Center with Glossy Black Lip 8-Lug Wheel; 22x10; -18mm Offset features a backspacing of 4.791 Inch, 121.7mm and a bolt pattern of 8 x 165.1mm (8 x 6.5-Inch), ensuring a precise and secure fit. These specifications work together to support proper alignment and driving stability. It is designed to fit 2001-2006 Silverado 3500 HD SRW models and is sold individually.
Arena A109220082N01804
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2001-2006 Silverado 3500 with 22x10 -18mm Wheels