FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$545.00 each / $2,180.00 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Arena |
| Wheel Model | Hustle |
| Wheel Size | 22x9.5 |
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Wheel Width | 9.50 Inches |
| Wheel Offset | 20mm |
| Wheel Backspacing | 6.037 Inch, 153.3mm |
| Wheel Style | Simulated Beadlock |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
| Wheel Weight | 50.47 |
| Wheel Hub Bore Size | 106.10mm |
Arena Hustle Satin Black Center with Glossy Black Lip 6-Lug Wheel; 22x9.5; 20mm Offset Wrapped in a lustrous gloss black finish, this wheel brings a confident, streamlined presence to any truck. As part of the Arena lineup, the Hustle showcases the brand's dedication to both form and function. It complements the bold proportions of a truck, adding a purposeful, upgraded appearance to your setup.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
The 22x9.5 Arena Hustle Satin Black Center with Glossy Black Lip 6-Lug Wheel; 22x9.5; 20mm Offset is completed in a striking satin black finish with a gloss black lip. For durability and looks, there is a clear coat that can handle the rigors of the road.
Application This Arena Hustle Satin Black Center with Glossy Black Lip 6-Lug Wheel; 22x9.5; 20mm Offset features a backspacing of 6.037 Inch, 153.3mm and a bolt pattern of 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch), ensuring a precise and secure fit. These specifications work together to support proper alignment and driving stability. It is designed to fit 2019-2023 Ranger models and is sold individually.
Arena A109229584P02004
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2019-2023 Ranger with 22x9.5 20mm Wheels