FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$377.99 each / $1,511.96 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Mayhem Wheels |
| Wheel Model | Cyclone |
| Wheel Size | 20x9 |
| Wheel Diameter | 20 Inch |
| Wheel Width | 9 Inches |
| Wheel Offset | 18mm |
| Wheel Backspacing | 5.709 Inch, 145mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 120mm (6 x 4.72-Inch) |
| Wheel Weight | Not Available |
| Wheel Hub Bore Size | 66.90mm |
Mayhem Wheels Cyclone Gloss Black 6-Lug Wheel; 20x9; 18mm Offset The rich gloss black coating provides a bold, clean aesthetic that pairs well with the styling of any truck. As part of the Mayhem Wheels lineup, the Cyclone showcases the brand's dedication to both form and function. It complements the bold proportions of a truck, adding a purposeful, upgraded appearance to your setup.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
The 20x9 Mayhem Wheels Cyclone Gloss Black 6-Lug Wheel; 20x9; 18mm Offset is completed in a striking gloss black finish that will be the envy of everyone. For added durability and looks, there is a clear coat that can handle the rigors of the road.
Application This Mayhem Wheels Cyclone Gloss Black 6-Lug Wheel; 20x9; 18mm Offset features a backspacing of 5.709 Inch, 145mm and a bolt pattern of 6 x 120mm (6 x 4.72-Inch), ensuring a precise and secure fit. These specifications work together to support proper alignment and driving stability. It is designed to fit 2015-2022 GMC Canyon models and is sold individually.
Mayhem Wheels 8121-2932GB18
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2015-2022 Canyon with 20x9 18mm Wheels