FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$284.99 each / $1,139.96 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Mayhem Wheels |
| Wheel Model | Rampage |
| Wheel Size | 18x9 |
| Wheel Diameter | 18 Inch |
| Wheel Width | 9 Inches |
| Wheel Offset | 18mm |
| Wheel Backspacing | 5.709 Inch, 145mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 8 x 170mm (8 x 6.69-Inch) |
Mayhem Wheels Rampage Matte Black 8-Lug Wheel; 18x9; 18mm Offset This wheel offers a sleek and modern design that enhances the visual appeal of your vehicle. Its metallic gunmetal finish adds a touch of elegance and sophistication, making it a perfect fit for those who want to make a bold statement on the road.
The 18x9 Mayhem Wheels Rampage Matte Black 8-Lug Wheel is completed in a high-quality matte black finish. For added protection and good looks, this Wheel features a durable, matte clear coat that is tough enough to stand up against the hazards of everyday driving.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
Application. This Mayhem Wheels Rampage Matte Black 8-Lug Wheel; 18x9; 18mm Offset, with a backspacing of 5.709 Inch, 145mm; and bolt pattern of 8 x 170mm (8 x 6.69-Inch), is designed to fit the 2017-2022 F-350 Super Duty SRW. Sold individually.
Mayhem Wheels 8090-8970MB18
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2017-2022 F-350 with 18x9 18mm Wheels