FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
-19% $201.99 each / $807.96 Set of 4 Was $249.99 each
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Mammoth |
| Wheel Model | Split 8 Beadlock |
| Wheel Size | 20x9 |
| Wheel Diameter | 20 Inch |
| Wheel Width | 9 Inches |
| Wheel Offset | -6mm |
| Wheel Backspacing | 4.764 Inch, 121mm |
| Wheel Style | Simulated Beadlock |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
Mammoth Split 8 Beadlock Matte Black 6-Lug Wheel; 20x9; -6mm Offset This wheel features an exceptional design that enhances the aesthetic appeal of your vehicle. Its robust build and refined finish make it a premium addition to any compatible truck.
20x9 Mammoth Split 8 Beadlock Matte Black 6-Lug Wheel is completed in a high-quality matte black finish that will be the envy of everyone. For added looks and strength, there is a durable clear coat that can withstand the rigors of the road, or beyond.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
Application. This Mammoth Split 8 Beadlock Matte Black 6-Lug Wheel; 20x9; -6mm Offset, with a backspacing of 4.764 Inch, 121mm and bolt pattern of 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch), is designed to fit 2023-2026 Canyon models. Sold individually.
Mammoth S201593
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2023-2026 Canyon with 20x9 -6mm Wheels