FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$849.00 each / $3,396.00 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Crown Forged Wheels |
| Wheel Model | CF-OR2 |
| Wheel Size | 18x9.5 |
| Wheel Diameter | 18 Inch |
| Wheel Width | 9.50 Inches |
| Wheel Stance | Aggressive |
| Wheel Offset | -18mm |
| Wheel Backspacing | 4.541 Inch, 115.3mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Silver |
| Wheel Finish | Polished, Mirrored |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
| Wheel Weight | Not Available |
| Wheel Hub Bore Size | 77.80mm |
Crown Forged Wheels CF-OR2-Polished-18x9.5ET-18-6x139.7-77.8mm
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2019-2026 Ram 1500 with 18x9.5 -18mm Wheels